Gdzie kupić dobry sprzęt do bimbru ? Kolumna LM TERRA – opinie

Od czasu jak podjąłem decyzję o zakupie aparatury do pędzenia bimbru, tytułowe pytanie dręczyło mnie dzień i noc. Szczególnie kwestia rodzaju urządzenia nie dawała mi spokoju. Z jednej strony budżet na tę inwestycję sugerował rozwiązanie typu pot-still, z drugiej chęć produkcji w przyszłości czegoś lepszego kierowała uwagę na kolumny. Zapadła zatem decyzja o zakupie podstawowej wersji kolumny z opcją rozbudowy w razie wzrostu apetytu.

Sprzęt do bimbru - kolumna LM
Sprzęt do bimbru – kolumna LM

Ten etap jeszcze bardziej skomplikował mi życie ponieważ na rynku jest całkiem sporo typów kolumn oraz produkujących je firm….. Stan zawieszenia trwał kilka dni w czasie których zgłębiałem informacje zawarte na forach i zbierałem konkretne oferty firm. Ostatecznie wybór padł na kolumnę rektyfikacyjna LM Terra ze strony destylatorymiedziane.pl. Niestety, to nie zakończyło wcale dylematu związanego ze sprzętem. Postanowiłem trochę udoskonalić kolumnę i poprosiłem producenta o zmiany :

– dodatkowy port termometru DS w zbiorniku
– port termometru DS na 10 półce (zamiast proponowanego na 3/4 wysokości)
– port termometru DS w głowicy

Czujniki temperatury DS podłączę do swojego komputerka, który właśnie projektuję. Dodatkowo umieszczę jeszcze jeden termometr na wyjściu wody z chłodnicy.
Zamówiona z powyższymi zmianami kolumna trafiła już w moje ręce i niebawem ją przetestuję.
Póki co mam dwie uwagi odnośnie sprzętu.
Uważam, że przy tej cenie warto by było w zestawie dołączyć zaworek kulowy do spuszczania wody (koszt kilkanaście złotych) oraz jakieś bardziej przyjazne zakończenie na wejściu chłodnicy – tym bardziej, że prosty pot-still z oferty to posiada.
Więcej informacji po pierwszych testach.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...